ARCHIWUM WIADOMOŚCI - 2014

 
 

Szkolenie dla sprzedawców alkoholu 
29.12.2014
W dniu 12 grudnia 2014 w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach odbyło się szkolenie dla sprzedawców alkoholu z punktów detalicznych z terenu Świebodzic.

| więcej ... |


Mikołaj odwiedził "Tęczową gromadę"… 
22.12.2014
Podopieczni Świetlicy Środowiskowej "Tęczowa gromada" musieli być w tym roku bardzo grzeczni. Mikołaj nie tylko o nich nie zapomniał, ale wydaje się, że odwiedził kilkukrotnie. Nie osobiście co prawda, lecz w osobach ludzi dobrej woli, którym los dzieci leży szczególnie na sercu.

| więcej ... |


Kolędowanie Z "Tęczową Gromadzą"
19.12.2014
Przy stole uginającym się od świątecznych pyszności, w towarzystwie przyjaciół i osób życzliwych, a nade wszystko w wyśmienitych nastrojach - w czwartek, 18 grudnia, podopieczni Świetlicy Środowiskowej "Tęczowa Gromada" spotkali się na bożonarodzeniowej uroczystości.

| więcej ... |


TRAGEDIA, KTÓRA WSZYSTKICH BOLI !!! 
19.12.2014
Wszystkimi w Polsce wstrząsnęła informacja o tragicznym w skutkach ataku na pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Makowie.
 Jako pracownicy pomocy społecznej przeżywamy to szczególnie zadając sobie pytania: Dlaczego?
Czy jesteśmy skazani na bezradność? Co zrobić, by takie zdarzenia się nie powtórzyły, a pracownicy socjalni podejmowali decyzje bez presji i obaw o zdrowie i życie własne i swych Rodzin?

| więcej ... |


Będą zniżki dla rodzin wielodzietnych 
11.12.2014
Tańszy transport zbiorowy dla członków rodzin wielodzietnych - taką decyzję podjęli radni na wtorkowej sesji Rady Miejskiej. Decyzja podyktowana jest wdrożeniem programu dla rodzin z trójką lub większą liczbą potomstwa, który wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2015 r.

| więcej ... |


Podsumowanie projektu " Wiesz więcej, żyjesz lepiej"
09.12.2014
W dniu 05.12.2014r. w restauracji Gardenia w Świebodzicach odbyło się spotkanie podsumowujące realizację projektu systemowego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach . W 2014 roku zostały przeprowadzone szkolenia w ramach obsługi kas fiskalnych wraz z warsztatami wzmacniającymi, które obejmowały spotkania z psychologiem, pedagogiem i doradcą zawodowym.

| więcej ... |


"Tęczowa Gromada" z kulturą w tle… 
01.12.2014
Wspólne warsztaty plastyczne pod okiem wolontariuszy, a następnie wycieczka do Wrocławia, a tam - wizyta w Teatrze Polskim oraz zwiedzanie miasta - tak niedzielę, 23 listopada, spędzili podopieczni świetlicy środowiskowej "Tęczowa Gromada". Młodzi świebodziczanie zostali objęci programem "Dobry Pomysł", realizowanym przez Fundację ING Dzieciom.

| więcej ... |


MIĘDZYNARODOWA KAMPANIA ORGANIZACJI NARODÓW ZJEDNOCZONYCH PRZECIWKO PRZEMOCY
24.11.2014
Zespół Interdyscyplinarny ds. przemocy w Świebodzicach, włączając się do Międzynarodowej Kampanii ONZ, która odbędzie się w dniach pomiędzy 25 listopada (Międzynarodowym Dniem Przeciw Przemocy Wobec Kobiet) a 10 grudnia (Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka), pn. „16 Dni Działań Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet”, informuje, że w dniach 26.11.2014 r. i 10.XII.2014 r., o godz. 15.30, organizuje spotkania z psychologiem. 

| więcej ... |


"Tęczowa Gromada" i ING stawiają na kulturę
12.11.2014
Opłaca się działać - potwierdzeniem tej tezy jest Świetlica Środowiskowa "Tęczowa Gromada", która dzięki przystąpieniu do ogólnopolskiego projektu Fundacji ING Dzieciom, otrzymała grant finansowy w wysokości 6 tys. zł na realizację projektu z zakresu kultury i sztuki.

| więcej ... |


Projekt systemowy OPS : Wiesz więcej, żyjesz lepiej” 
30.10.2014
Trwa realizacja projektu systemowego Ośrodka Pomocy Społecznej „ Wiesz więcej, żyjesz lepiej” współfinansowanego ze środków POKL Priorytet VII Promocja integracji społecznej. Uczestnicy projektu – 18 osób, ukończyli szkolenia w ramach warsztatów wzmacniających, w zakresie których odbyły się spotkania z psychologiem, pedagogiem i doradcą zawodowym. Ponadto, zostały zorganizowane zajęcia ze specjalistą od kreowania własnego wizerunku.

| więcej ... |


Emocje widziane oczami dzieci 
16.10.2014
Informujemy, że w dniach 20-26.X.2014 na terenie Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach przy ul. Wolności 13 odbędzie się wystawa pt. „Emocje widziane oczami dzieci”. Jest to wystawa prac dzieci biorących udział w projekcie socjalnym „Wyrzuć gniew, wprowadź śmiech” organizowanym przez OPS Świebodzice i PCPR Świdnica.

Wyrzuć gniew, wprowadź śmiech 
13.10.2014
Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzicach wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy w dniach 10-11.X. 2014 r. realizował projekt socjalny „Wyrzuć gniew, wprowadź śmiech”. Projekt skierowany był do dzieci w wieku 7-11 lat z gminy Świebodzice, a partnerem w realizacji przedsięwzięcia był szczep harcerski Imago im. Batalionu „Zośka” w Świebodzicach.

| więcej ... |


Będzie pomoc dla rodzin wielodzietnych 
10.10.2014
Na środowej sesji, 8 września, Rada Miejska przyjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia na terenie Gminy Świebodzice programu dla rodzin wielodzietnych. Jest to odpowiedź naszego samorządu na ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny, która umożliwia korzystanie na preferencyjnych warunkach z oferty wielu instytucji. Dzięki decyzji Rady również świebodziczanie będą mogli korzystać ze zniżek na terenie naszego miasta.

| więcej ... |


Bezpłatne szkolenie komputerowe - Certyfikat ECDL Start/Core
07.10.2014
Zapraszamy do uczestnictwa w bezpłatnych szkoleniach na uzyskanie Europejskiego Certyfikatu ECDL Start dla osób, które spełniają poniższe kryteria:

| więcej ... |


To już 6 lat!
18.09.2014
W sobotę 30 sierpnia odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 6. rocznicy Klubu Abstynenta w Świebodzicach.  W spotkaniu udział wzięli m.in. Burmistrz Miasta pan Bogdan Kożuchowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej pani Izabela Siekierzyńska, pani Aldona Górska, pani Liana Sztor, radny pan Krystian Wołoszyn, reprezentant MKRPA Zbigniew Opaliński, pani Bogusława Czupryn z Wałbrzycha oraz pan Bogdan Klim.

| więcej ... |


Konkurs na dystrybucję żywności
26.09.2014
Informujemy, że na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej ukazało się ogłoszenie o konkursie na wybór organizacji partnerskich o zasięgu ogólnopolskim lub ponadregionalnym, do udziału w dystrybucji żywności dla osób najbardziej potrzebujących w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020.

Klub Integracji Społecznej rozszerza ofertę o doradztwo zawodowe
24.09.2014
Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzicach informuje, że od dnia 06.10.2014r. uruchamia punkt bezpłatnego doradztwa zawodowego. Punkt funkcjonować będzie w ramach Klubu Integracji Społecznej i świadczyć będzie pomoc psychologiczną w ujęciu Gestalt ( motywowanie do poszukiwania pracy, pomoc w napisaniu CV oraz listu motywacyjnego) dla osób bezrobotnych korzystających z pomocy społecznej.
Zapraszamy wszystkich chętnych w godz. od 12.15 do 15.15 w każdy poniedziałek.
Tel. kontaktowy 74/666-99-28

E-mail zaufania
22.09.2014
Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzicach wspólnie z Klubem Abstynenta w Świebodzicach uruchomił nową formę pomocy dla osób, szukających porady w sprawach dotyczących problemów alkoholowych.
Od października 2014 r. działa e-mail Zaufania:  stop@ops.swiebodzice.pl 

Uroczyste podsumowanie projektu socjalnego: Wzmocnienie więzi rodzinnej poprzez zabawę "Zabawa fajna sprawa"
17.09.2014
16 września 2014 r. odbyło się uroczyste podsumowanie projektu socjalnego: Wzmocnienie więzi rodzinnej poprzez zabawę "Zabawa fajna sprawa". Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki w postaci piłek do gry w koszykówkę.

| więcej ... |


JEŻELI JESTEŚ OSOBĄ POKRZYWDZONĄ PRZESTĘPSTWEM - PAMIĘTAJ! MOŻESZ OTRZYMAĆ BEZPŁATNĄ POMOC
17.09.2014
Może to być przede wszystkim informacja prawna, pomoc psychologiczna, pokrywanie kosztów rehabilitacji, pomoc finansowa i materialna. W całej Polsce działają podmioty - przede wszystkim organizacje pozarządowe, które uzyskały dotacje z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej na udzielanie bezpłatnej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

| więcej ... |


Nagrody w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” rozdane
03.09.2014
Tradycją stało, się że dzieci i młodzież z naszego miasta zostają laureatami ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Nagrody te są tym cenniejsze , iż w przedsięwzięciu bierze udział około 900 gmin z terenu całej Polski. W tym roku trafiło do nas 9 nagród. Najwięcej wyróżnień, trafiło do Publicznego Gimnazjum Nr 2, trzy kolejne nagrody trafiły do Publicznego Gimnazjum Nr 1 oraz jedna do Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 .

| więcej ... |


Podsumowanie Półkolonii Letniej "W Poszukiwaniu Przygód z Tęczową Gromadą"
29.08.2014
Trwająca od 1 do 29 sierpnia półkolonia letnia organizowana przez Świetlicę Środowiskową "Tęczowa Gromada" dobiegła końca. Z letniej formy wypoczynku skorzystało ponad 60 dzieci z całego miasta. 

| więcej ... |


WSZYSTKIE BARWY LIPCA (SIERPNIA) ZNAJDZIESZ W KOŁOBRZEGU…
12.08.2014
W poszukiwaniu błękitnego morza, 50-cioro dzieci z terenu naszego miasta, wyjechało na kolonie letnie do Kołobrzegu. Organizatorem kolonii tradycyjnie jest Gmina Świebodzice.

| więcej ... |


Projekt socjalny: Wzmocnienie Więzi Rodzinnej Poprzez Zabawę
21.07.2014
Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach w okresie od 19.07.2014 r. do 06.09.2014 r. realizują projekt socjalny: Wzmocnienie Więzi Rodzinnej Poprzez Zabawę "Zabawa fajna Sprawa". W projekcie udział biorą trzy rodziny korzystające ze świadczeń pomocy społecznej tut. Ośrodka

| więcej ... |


W Poszukiwaniu Przygód z "Tęczową Gromadą"
11.07.2014
Od poniedziałku (tj 14.07.2014) karty zgłoszeniowe na półkolonię letnią organizowaną przez Świetlicę Środowiskową "Tęczowa Gromada", można pobrać w sekretariacie Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. M.J. Piłsudskiego 8 w Świebodzicach od godz. 7:30 do godz. 15:30.
Ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

"Tęczowa Gromada" dziękuje darczyńcy
07.07.2014
W imieniu podopiecznych oraz pracowników Świetlicy Środowiskowej "Tęczowa Gromada", składamy serdeczne podziękowania dyrektorowi sklepu Decathlon - Bielany Wrocławskie, panu Wojciechowi Ziębie, który przekazał na potrzeby Świetlicy sprzęt sportowy - piłki nożne i koszowe oraz zestawy do gry w badmintona. 

| więcej ... |


28 listopada 2014r. odbędzie się Konferencja z okazji Dnia Pracownika Socjalnego
04.07.2014
W związku z tym Dolnośląskie Forum Pomocy Społecznej ogłasza konkurs na utwór literacki "O PRACOWNIKU SOCJALNYM" Konkurs skierowany jest do klientów pomocy społecznej z województwa dolnośląskiego. Celem Konkursu jest ukazanie pracy pracownika socjalnego „Mój pracownik socjalny"

| więcej ... |


Karta Dużej Rodziny
04.07.2014
Od dnia 16 czerwca weszła w życie Uchwała Rady Ministrów w sprawie ustanowienia rządowego programu dla rodzin wielodzietnych, potocznie zwana Kartą Dużej Rodziny. W Świebodzicach zadania z tego zakresu realizować będzie Ośrodek Pomocy Społecznej.

| więcej ... |


W Poszukiwaniu Przygód z "Tęczową Gromadą"
03.07.2014
Rozpoczęły się zapisy na półkolonię letnią organizowaną przez Świetlicę Środowiskową "Tęczowa Gromada", która będzie trwała od 1- do 29 sierpnia br. w godzinach od 9:00 do 15:00. Podczas trwania wypoczynku dzieci będą brały udział m.in.: w wycieczkach pieszych, grach i zabawach w Świetlicy oraz na "Orlikach" sportowych, wyjściach na basen i kręgielnię. Na pewno największą atrakcją dla uczestników będą 3 jednodniowe wycieczki autokarowe poza Gminę Świebodzice.

| więcej ... |


Kolejna edycja projektu systemowego OPS w Świebodzicach
23.06.2014
Rozpoczęła się kolejna edycja projektu systemowego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach. W 2014 roku tut. OPS pozyskał środki finansowe na realizację projektu systemowego „Wiesz więcej, żyjesz lepiej”.

| więcej ... |


MORZE NASZE MORZE…
23.06.2014
Podobnie jak w latach ubiegłych, Gmina Świebodzice organizuje kolonie letnie dla dzieci i młodzieży. W tym roku na wypoczynek do Kołobrzegu w okresie od 08.08.2014 r. do 21.08.2014 r., pojedzie 50 najmłodszych dzieci. W programie wypoczynku letniego są 4 posiłki dziennie. Wycieczka do Gąsek i Podczela, wycieczka do Trzebiatowa, zabawy w parku wodnym Aqupark „Milenium” oraz rejs statkiem po Bałtyku. 

| więcej ... |


Rekrutacja dzieci i młodzieży do Świetlicy Środowiskowej na rok szkolny 2014/2015
16.06.2014
W związku z wprowadzeniem Zarządzenia Nr 7/2014 przez Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach z dnia 28 lutego 2014r., dot. procedury przyjmowania dzieci do Świetlicy Środowiskowej "Tęczowa Gromada" w Świebodzicach na rok szkolny 2014/2015, rekrutacja rozpocznie się w terminie od 16 do 30 czerwca 2014r.

| więcej ... |


Rodzinny Piknik z "Tęczową Gromadą"
29.05.2014
Kolejne Święto Rodziny już za nami. 23 maja, już po raz IV na terenie Świetlicy Środowiskowej został zorganizowany Piknik dla podopiecznych oraz ich rodziców. Jak zawsze swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Miasta Świebodzice Pan Bogdan Kożuchowicz oraz Radny Rady Miejskiej Pan Dariusz Skalny. 

| więcej ... |


Festiwal Profilaktyczny z Defektem Motyla
28.05.2014
VII Miejski Festiwal Teatru Profilaktycznego w Świebodzicach został kolejny raz zrealizowany na scenie Miejskiego Domu Kultury.Podczas festiwalu mogliśmy zobaczyć grupy teatralne z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 i nr 4 ze Świebodzic, Publicznego Zespołu Szkół Podstawowo - Gimnazjalnych z Oddziałami Integracyjnymi ze Świebodzic, z Publicznego Gimnazjum nr 6 z Wałbrzycha, z Domu Pomocy Społecznej z Jaskulina i z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci ze Świebodzic. 

| więcej ... |


Wsparcie dla opiekunów dorosłych niepełnosprawnych
24.04.2014
Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę przywracającą wsparcie opiekunom dorosłych osób niepełnosprawnych. Ustawa o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów jest realizacją grudniowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Przywraca ona wsparcie finansowe dla wszystkich osób, które je utraciły, w takiej wysokości, w jakiej pobierały je wcześniej – czyli 520 zł netto miesięcznie.

| więcej ... |


Świąteczne spotkanie z potrzebującymi
23.04.2014
W Wielką Sobotę, 19 kwietnia, w jadłodajni świebodzickiego Ośrodka Pomocy Społecznej odbyło się tradycyjne śniadanie Wielkanocne. W spotkaniu organizowanym z inicjatywy burmistrza Bogdana Kożuchowicza udział wzięło około 30 osób potrzebujących.

| więcej ... |


Śniadanie wielkanocne dla potrzebujących
11.04.2014
Jak co roku Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz spotka się z potrzebującymi i samotnymi mieszkańcami Świebodzic, aby wspólnie zjeść posiłek wielkanocny. Spotkanie odbędzie się w Wielką Sobotę, 19 kwietnia, o godz. 9.00 w miejskiej jadłodajni przy ul. Piłsudskiego 8.
Dodatkowo z okazji Świąt Wielkanocnych Ośrodek Pomocy Społecznej przygotował dla 400 osób paczki żywnościowe, w których znajdzie się z m. in. kurczak, biała kiełbasa czy szynka gotowana. Wartość paczki to ok. 60 zł.

Dolnośląski program pomocy uczniom niepełnosprawnym „Sprawny uczeń”
04.04.2014
Rusza kontynuacja Dolnośląskiego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym „Sprawny uczeń”, w ramach którego można otrzymać jednorazowe stypendium Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Stypendia na rok szkolny 2014/2015 zostaną przyznane uczniom niepełnosprawnym ze szkół podstawowych (klasy 1-6), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (z wyłączeniem szkół policealnych) zamieszkującym na obszarze województwa dolnośląskiego pochodzącym z rodzin, w których miesięczny dochód na jedną osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 456 zł.

| więcej ... |


Śniadanie Wielkanocne z "Tęczową Gromadzą"
23.04.2014
9 kwietnia w Świetlicy Środowiskowej odbyło się spotkanie Wielkanocne. Do świątecznego stołu zasiedli wspólnie nasi podopieczni, a także zaproszeni goście m.in. Burmistrz Miasta Świebodzice Pan Bogdan Kożuchowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Łukasz Kwadrans, a także Dyrekcja Ośrodka Pomocy Społecznej.

| więcej ... |


Warsztaty psychologiczne dla dzieci i młodzieży
25.03.2014
OPS informuje, że zamierza uruchomić warsztaty psychologiczne dla dzieci i młodzieży z podziałem na dwie grupy wiekowe:
  1. Dzieci w wieku 5-10 lat

  2. Dzieci w wieku 11 - 16 lat

| więcej ... |


Ferie Zimowe 2014
04.03.2014
Tegoroczne "ferie zimowe" zostały zorganizowane pod hasłem "Ferie Zimowe Na Sportowo". Przez okres dwóch tygodni nasi podopieczni brali czynny udział w zajęciach sportowych, a także uczestniczyli w licznych zawodach Świetlicowych oraz Miejskich, zdobywając medale i nagrody. Podczas trwania ferii odbyły się m.in.:

| więcej ... |


VII Miejski Festiwal Teatru Profilaktycznego
24.03.2014
Burmistrz Miasta Świebodzice oraz Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach ogłaszają VII Miejski Festiwal Teatru Profilaktycznego

Organizatorzy:
Urząd Miejski w Świebodzicach
Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzicach
Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
Miejski Dom Kultury w Świebodzicach

| więcej ... |


UWAGA STUDENCI!
12.03.2014
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy rozpoczyna pierwszy nabór wniosków o dofinansowanie kosztów nauki na poziomie wyższym w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” (Moduł II). 
Termin składania wniosków w pierwszym cyklu: do 30 marca 2014 r.
Wnioski złożone po tym terminie, będą rozpatrywane po zakończeniu kolejnego naboru wniosków.

| więcej ... |


ZWIĘKSZ SWOJE SZANSE NA RYNKU PRACY
07.03.2014
Jesteś osobą niepełnosprawną ?
Chcesz podnieść swoje kwalifikacje i zdobyć doświadczenie zawodowe ?
A może chcesz wzmocnić wiarę we własne możliwości?

Właśnie dla Ciebie w ramach projektu "DROGA DO AKTYWNOŚCI" przygotowaliśmy wiele atrakcyjnych możliwości doskonalenia się poprzez:

| więcej ... |


Program Pomocy Dzieciom
stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym
06.03.2014
Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej rodzin, opiekujących się dziećmi, które na skutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Są to dzieci wymagające wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych.

| więcej ... |


Tłusty czwartek w Tęczowej Gromadzie
04.03.2014
W nawiązaniu do tradycji polskiej "Tłusty czwartek", który w tym roku przypadł na dzień 27 lutego rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Według jednego z powiedzeń, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka - w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. Dlatego, od samego rana na naszych świetliczków czekała góra świeżych i gorących pączków, które ufundował Ośrodek Pomocy Społecznej, a także nasi lokalni sponsorzy: "Cukiernia, Piekarnia Frąckowiak Sp. z o.o." oraz Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna "ZINA". Za wszystkie słodkości serdecznie dziękujemy "Naszym" darczyńcom.

/Tęczowa Gromada/


Święto wszystkich Zakochanych…
04.03.2014
Walentynki... to Święto Wszystkich Zakochanych, które obchodzone jest 14 lutego. Stałym niemalże elementem walentynek jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych ozdobnych karteczek. Czerwone, najczęściej w kształcie serca, opatrzone wierszykiem, a często i miłosnym wyznaniem. Ze świętem łączy się również zwyczaj obdarowywania ukochanej osoby walentynkowymi upominkami w postaci kwiatów, słodyczy czy pluszowych maskotek.

| więcej ... |


Akcja CZYSTY ANIOŁEK
26.02.2014
Stowarzyszenie Piękne Anioły zostało założone w kwietniu 2013 roku przez Katarzynę Konewecką - Hołój. Wraz z naszą ambasador Anną Czartoryską-Niemczycką pomagamy dzieciom poprzez zmianę ich warunków mieszkaniowych. Remontujemy i wyposażamy dziecięce pokoje, te w których nie ma warunków do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania, a wręcz są czynniki szkodliwe dla zdrowia najmłodszych (grzyb, pleśń).

| więcej ... |


I Halowy Turniej Piłki Nożnej Świetlic Środowiskowych
05.02.2014
W sobotę 1 lutego Ośrodek Pomocy Społecznej oraz OSiR Świebodzice Sp. z o.o. zorganizowały I Halowy Turniej Piłki Nożnej Świetlic Środowiskowych o Puchar Burmistrza Miasta Świebodzice. W rywalizacji wzięło udział osiem reprezentacji placówek wsparcia dziennego z okolic Świebodzic. 

| więcej ... |


Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020
05.02.2014
Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020. Celem Programu jest poprawa jakości i poziomu życia osób starszych dla godnego starzenia się poprzez aktywność społeczną.

| więcej ... |


PODZIĘKOWANIE
08.01.2014
Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzicach składa serdeczne podziękowania Prezesom i Pracownikom firmy TESTER Sp. z o.o. ze Świebodzic za udzieloną pomoc (przygotowanie paczek świątecznych dla dwóch rodzin będących pod opieką naszego Ośrodka). Ten szlachetny gest pozwolił rodzinom na radosne spędzenie świątecznego czasu.

Muszkieterowie z sercem
31.01.2014
7 tysięcy złotych - to prezent od Fundacji Muszkieterów dla Świetlicy Środowiskowej Tęczowa Gromada. Symboliczne czeki przekazały dzieciom szefowe dwóch sklepów działających w mieście pod znakiem "Muszkieterów": - Intermarche i Bricomarche.

| więcej ... |


ZATRUDNIMY WYCHOWAWCĘ - OPIEKUNA W ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ
03.01.2014
Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzicach, pilnie poszukuje wychowawcy - opiekuna w Świetlicy Środowiskowej przy ul. Parkowej 4 w Świebodzicach.

| więcej ... |


ZATRUDNIMY OSOBĘ DO PROWADZENIA ZAJĘĆ TEATRALNYCH
03.01.2014
Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzicach, poszukuje osoby do prowadzenia zajęć teatralnych w Świetlicy Środowiskowej przy ul. Parkowej 4 w Świebodzicach.

| więcej ... |


 

|   strona główna  |  dodaj do ulubionych  |  do góry  |

   Copyright © PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ I PRZEMOCY W RODZINIE w Świebodzicach - Wszelkie prawa zastrzeżone 
  
design by TONER