AKTUALNOŚCI

Informacja dla organizacji pozarządowych zainteresowanych Programem Operacyjnym Pomoc Żywnościowa na lata 2014-2020 w Podprogramie 2018
27.11.2018


 
Informujemy, że od 1 października 2018 obowiązują nowe wytyczne w kwalifikowaniu osób potrzebujących – ulega podwyższeniu kryterium dochodowe uprawniające do otrzymania pomocy żywnościowej w ramach Programu. Podwyższone kwoty w ramach Podprogramu 2018 wynosić będą 1 402 zł dla osoby samotnie gospodarującej oraz 1 056 zł dla osoby w rodzinie, co stanowi 200% kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej.

Na terenie Gminy Świebodzice produkty żywnościowe dystrybuuje Caritas Diecezji Świdnickiej za pośrednictwem Parafii p.w. Św. Mikołaja.

Gorąco namawiamy wszystkie organizacje pozarządowe do przystąpienia do Programu i dystrybuowania żywności dla mieszkańców Świebodzic.

Osoby zainteresowane otrzymaniem pomocy żywnościowej w ramach Programu proszone są o zgłaszanie się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach, ul Świdnicka 7 po skierowanie.

Szczegółowe informacje zawarte są w wytycznych zamieszczonych na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.


 


 

|   strona główna  |  dodaj do ulubionych  |  do góry  |

   Copyright © PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ I PRZEMOCY W RODZINIE w Świebodzicach - Wszelkie prawa zastrzeżone 
  
design by TONER