OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ

Poradnia Dla Osób Uzależnionych i Współuzależnionych
Kontakt: tel. 74/854 78 18

 
Jeżeli picie, zażywanie substancji psychoaktywnych lub gry hazardowe, Tobie lub komuś z Twoich bliskich :
  • zajmują coraz więcej czasu i uwagi,
  • coraz trudniej jest odmówić napicia się alkoholu, zażycia środka psychoaktywnego, kolejnej gry
  • powodują problemy w pracy,
  • powodują problemy rodzinne,
  • powodują problemy ze zdrowiem,

to skorzystaj z oferty terapeutycznej
PORADNI TERAPII UZALEŻNIENIA I WSPÓŁUZALEŻNIENIA OD ALKOHOLU
ul. M. Skłodowskiej - Curie 3 – 7, parter budynku B szpitala Mikulicz.

Psychoterapia uzależnienia jaką stosujemy oparta jest na najnowocześniejszym i najbardziej efektywnym podejściu do problemu. Opracowany program realizowany jest w kilkunastu placówkach lecznictwa odwykowego w całej Polsce. Opiera się na założeniach wielu sprawdzonych podejść psychologicznych dotyczących leczenia osób uzależnionych na całym świecie.
Każdy pacjent traktowany jest indywidualnie od momentu zgłoszenia się do placówki.
W momencie wejścia w program psychoterapeutyczny ma swojego indywidualnego terapeutę, który opracowuje indywidualny plan terapii. Leczenie w Poradni odbywa się następująco :

Intensywny Program Terapii Uzależnień : terapia grupowa trwa 33 tygodnie, w czasie tego etapu terapii uczestnictwo w zajęciach grupowej psychoterapii odbywa się 3 x w tygodniu w godzinach popołudniowych, dodatkowo pacjent ma konsultacje indywidualne z terapeutą prowadzącym w celu omawiania i rozwiązywania pojawiających się trudności lub problemów.

Pogłębiony Program Terapii Uzależnień – przeznaczony jest dla osób, które ukończyły Program Intensywny w Poradni lub jakiejkolwiek placówce leczenia odwykowego (ambulatoryjnej lub stacjonarnej). Psychoterapia grupowa odbywa się 1 x w tygodniu, w godzinach popołudniowych, konsultacje indywidualne w miarę potrzeb pacjenta.

Program Terapii dla Osób Współuzależnionych – terapia grupowa i indywidualna przeznaczona dla osób żyjących w związkach z osobami uzależnionymi i doświadczającymi z tego tytułu problemów w normalnym funkcjonowaniu psychicznym, fizycznym, społecznym. Terapia grupowa trwa 6 miesięcy, terapia indywidualna wg aktualnej sytuacji i potrzeb.

Jeżeli masz wątpliwości, czy jesteś uzależniony/na lub posiadasz cechy osoby współuzależnionej umów się na spotkanie diagnostyczne, podczas którego będziesz mieć możliwość sprawdzenia jak jest naprawdę i ustalenia indywidualnej formy pomocy, wsparcia lub leczenia.

Aby się u nas leczyć :

  • nie musisz posiadać skierowania od lekarza,
  • zgłoś się z dowodem osobistym i potwierdzeniem ubezpieczenia,
  • jeśli jesteś nieubezpieczony również Cię przyjmiemy bezpłatnie,
  • zgłoś się trzeźwy.

W celu umówienia wizyty zgłoś się lub zadzwoń do nas pod nr 74 854 78 18 w godz. od 8.00 do 20.00 i ustal dogodny dla siebie termin pierwszego spotkania.
Każdy pacjent zgłaszający się do Poradni otoczony jest specjalistyczną opieką terapeutyczną, psychologiczną i psychiatryczną świadczoną przez wykwalifikowaną kadrę.
Świadczenia udzielane w Poradni są bezpłatne w ramach kontraktu z NFZ.

Posiadamy Certyfikat Jakości ISO 9000 : 2006

 

 

 

|   strona główna  |  do góry  |

   Copyright © OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ w Świebodzicach - Wszelkie prawa zastrzeżone 
  
design by TONER